מצלמת האבטחה היא אחת ההמצאות הטובות ביותר של הטכנולוגיה. עם כמות מקרי הפשע ההולכים וגוברים וגורמים אנטי-חברתיים אחרים הנוהרים לעיר, מצלמות אבטחה במעגל סגור יכולות להיות בעלות ערך רב.

התקנת מצלמת אבטחה במעגל סגור נפוצה בעיקר במשרדים ובחנויות, אך בתקופה האחרונה נרשמה עלייה גם בכמות התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור בבתים פרטיים. למרות הפופולריות שלהם, אנשים עדיין זקוקים לייעוץ לגבי כיצד להתקין מצלמות אבטחה במעגל סגור. בכל מקרה, אנו ממליצים תמיד להימנע מעבודת עשה-זאת -בעצמך. אמנם ניתן להקים מערכת מצלמות אבטחה לבד, אך הדבר גוזל זמן רב. חשוב מכך, סביר להניח שתעשו טעויות במהלך התקנת מצלמות האבטחה במעגל סגור, וכתוצאה מכך השטח שהמצלמות מכסות עלול להיות קטן, האחסון לא יהיה מיטבי והשליטה לא מספקת. העסקת אנשי מקצוע תמנע את הבעיות הללו וכך תוכלו להיות בטוחים שיש לכם את ההתקנה הטובה ביותר האפשרית, ושהיא תענה לצרכים שלכם.

יש עדיין כמה דברים שאתם צריכים לטפל בהם כשאתם שוכרים איש מקצוע להתקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור. הכנו רשימה של כמה דברים בסיסיים אך מכריעים שעליכם לשקול בעת התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור בבית או במשרד.

  1. שטח מכוסה

יהיה עליכם לקבוע אילו אזורים הם הפגיעים ביותר וצריך לכסות אותם. חברת התקנות של מצלמות אבטחה במעגל סגור תשלח אנליסט שיעזור להבין את המיקום הטוב ביותר האפשרי להרכבת מצלמות עבור קבלת כיסוי מיטבי. תוכלו גם ליידע את בעל המקצוע אם יש איזשהו אזור ספציפי שאתם צריכים שהמצלמה תכסה.

  1. סוגי מצלמות אבטחה במעגל סגור

מצלמות אבטחה אלחוטיות הן הנפוצות ביותר בימינו. הן לא מצריכות התקנת כבלים. יתר על כן, ניתן לשלוט במצלמות אלה בקלות. אך לא כל מצלמות האבטחה במעגל סגור הן זהות. מצלמת הכיוון המסורתית, המכונה גם מצלמת כדור, היא בדרך כלל קבועה ומכוונת רק לכיוון אחד. מצד שני, מצלמות כיפה, הנפוצות בעיקר בקניונים ובמשרדי חברות, מספקות כיסוי של 360 מעלות. יש לבחור מצלמות על סמך סוג הכיסוי הדרוש לכם וסוג האיכות שהם יכולים לספק.

 

  1. מיקומים

נקודה זו קשורה למה שדנו קודם בנוגע לכיסוי. אסור לשכוח מאזורים שעלולים להיות פגיעים. המשמעות היא גם שימוש בסוגים שונים של מצלמות על סמך מיקומן. המצלמה שתציבו מחוץ לדלת המוסך שלכם לא תהיה זהה למצלמה שתשימו בתוך הבית. מה שמביא אותנו לנקודה הבאה – אל תתעלמו מכיסוי פנים הבית עם מצלמות. גנבים ופורצים משתפרים בהימנעות ממצלמות חיצוניות ויכולים לנטרל גם את פעולתן של מצלמות 360 מעלות בעזרת מסכות. מה שהנוכלים האלה לא מצפים לו זה מצלמה בתוך הבית. הצבת מצלמת כיפה עם תאורה נמוכה בתוך הבית יכולה לחסוך לכם הרבה צרות בהמשך הדרך.

  1. עמידה בחוק

החוק מחייב להודיע לאנשים כאשר מצלמים אותם. זה חשוב במיוחד במקומות ציבוריים כמו חנויות או משרדים. בשני המקרים, שלטים המעידים כי באזור מותקנות מצלמות אבטחה במעגל סגור ישרתו את המטרה. עבור התקנת אבטחה במעגל סגור ביתית, עליכם להודיע על כך לעובדים שמגיעים לביתכם. אם ברצונך לשים עין על המנקה שלכם (או על מבקרים שנמצאים מחוץ לדלת), עליכם ליידע אותם באופן מילולי. דבר חשוב נוסף שיש לציין הוא כי זה בלתי חוקי בהחלט להתקין מצלמות באזורים פרטיים כמו חדרי שירותים. אפשר ללכת לכלא על עבירה כזו.

  1. אישורים

תלוי איפה אתם מבצעים התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור, ייתכן שתצטרכו לקבל אישור רשמי מהרשויות הרלוונטיות. גם כשזה לא נדרש על פי חוק, זה סוג של נימוס. אם אתם מתקינים מצלמות אבטחה במעגל סגור מחוץ לבית או לחנות שלכם, רוב הסיכויים הוא שהן מכסות גם חלק משטח הבית או החנות של השכן. עדכנו אותם ושנו את הזווית אם הם לא מרגישים בנוח עם זה. מרבית מקומות המגורים דורשות ליידע את החברה או הגוף האזרחי הפועל באזור לפני ההתקנה. התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור בבלוק דירות בדרך כלל דורשת גם היא אישור.

  1. היבטים טכניים

יהיה עליכם להבין כמה פרטים טכניים אודות מערכת האבטחה שלכם. ראשית, ודאו שהמצלמות שלכם יכולות להקליט קטעי וידאו ב-HD. לאחר מכן בידקו לאיזה ציוד הנוסף אתם זקוקים. רוב התקנות מצלמות האבטחה במעגל סגור מלוות בקבלת ציוד חומרת ההקלטה והאחסון שלהם. יש חברות שמציעות גם אפשרות לאחסון בענן, כלומר לאחסן את הסרטונים המוקלטים באופן מקוון. אחסון מקומי נעשה בדיסק הקשיח, ממש כמו במחשב או במחשב נייד. ההבדל בין הדיסק הקשיח של מערכת המצלמה למחשב הנייד הוא שהמצלמה של הדיסק הקשיח היא בעלת קיבולת גבוהה יותר ומסוגלת לפעול ברציפות לתקופה ארוכה הרבה יותר. עם זאת, צריך להחליף אותם מדי פעם. לפיכך, עליכם גם להחליט את משך הזמן שבו תרצו לאחסן את הסרטונים המוקלטים. תוכלו לבחור כל זמן שהוא, מיום אחד עד שלושה חודשים, אולי אפילו יותר אם יש לכם נפח אחסון מתאים. לבסוף, ביחרו במערכת המציעה שליטה וגישה מרחוק. זה יאפשר לכם לפקח ולשלוט במצלמות האבטחה במעגל סגור גם כשאתם לא נמצאים באזור.

אני מקווה שהנקודות שהעליתי כאן עונות על רוב השאלות שלכם לגבי התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור.