אינסטלטור בקריות – מחירים

בעיות בצנרת הן חלק מהחיים, ואנחנו צריכים להיות מוכנים שמתישהו הן יקרו. במקרים בהן הבעיות מתרחשות כולנו כבר יודעים שמה שנחוץ זה להזמין אינסטלטור שיבוא ויתקן את הבעיה. מה שפעמים רבות אנחנו לא יודעים הוא מה המחיר של ביקור כזה, ומה המחיר של כל פעולה שהאינסטלטור מבצע בצנרת. כדי להבין טיפה יותר בנושא, ולהיות מוכנים בפעם הבאה שמגיע האינסטלטור, הכנו את המדריך הזה שמסכם את כל מה שצריך לדעת בנוגע למחירי האינסטלטורים.

פעולות שונות – מחירים שונים

לכל אינסטלטור בקריות מחירים שמשתנים פר ביקור בהתאם לאופי הביקור, מספר הבעיות שנמצאו בצנרות הבית, ומחיר התיקון או התפעול של אותן בעיות לצד מחיר חלקי החילוף שהותקנו (במידה והותקנו כאלה). כך נוצר מצב שהמחיר של ביקור אינסטלטור עשוי לנוע מרווח של מאות שקלים בין ביקור לביקור. אז מה בכל זאת אנחנו יכולים לדעת? ניתן לתת הערכה גסה לכמה יעלה כל טיפול.

למשל אנחנו יודעים שפתיחות סתימות למיניהן (באמבטיה, כיור, אסלה וכו') יעלו כמה מאות שקלים, אך לא סביר שיעברו את החמש מאות שקלים למעט מקרים חריגים. לעומת זאת כשאנחנו מדברים על תיקון נזילות הטווח מחירים גדול בהרבה ועשוי לנוע מכמה מאות במקרים הפשוטים ועד לאלף או אפילו אלפיים שקלים במקרים בהם התרחש פיצוץ בצנרת או שיש צורך במצלמה תרמית. בעולם ההתקנות הטווח גדל אף יותר ועשוי להגיע לאלפי שקלים עבור התקנה (כמובן בהתאם לאופי ההתקנה).

נשאלת השאלה האם במידה והאינסטלטור לא מצא תקלה בצנרת או לא יכול לתקן אותה (בשל אופי התקלה) הוא עדיין צריך לקבל כסף? התשובה היא כן. מדובר בסכום סמלי יותר מאשר במקרים בהם האינסטלטור ביצע פעולות מסובכות, אך קיים תמחור (אצל מרבית האינסטלטורים) עבור ביקור האינסטלטור. מחיר זה אמור לכסות הן את הגעתו וזמן העבודה שהשקיע, והן את אבחון הבעיה או חוסר הבעיה אשר מהווה חלק עיקרי מעבודת האינסטלטור.

אינסטלטור אמין

לאור האופי הייחודי של עולם האינסטלציה אשר מאופיין במחירים שמשתנים בין מקרה למקרה ובין תקלה לתקלה, הדרך היעילה ביותר להבטיח מחיר נמוך יותר היא באמצעות פנייה לאינסטלטור אמין. נוכל לסמוך על אינסטלטור שכזה שייתן לנו מחיר הגון עבור העבודה שביצע, וכך לא נצטרך לנסות ולהבין כמה עולה כל פעולה שלו. בנוסף, חשוב לנו שהאינסטלטור יהיה אמין גם בהקשר של מוסר עבודה, על מנת שנסמוך עליו שיבצע את עבודתו כהלכה. זה כשלעצמו עשוי למנוע מאיתנו תקלות חוזרות ולחסוך כסף רב.